Dni z filozofią i teorią polityczną na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM

wolnosc-przed-liberalizmemZakład Filozofii Polityki Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu zaprasza na dni z filozofią i teorią polityczną – 22-24 października 2014 r.

22 października (środa) odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa „Od Johna Stuarta Milla do Johna Rawlsa. Przemiany liberalizmu społecznego”.

Również w środę, 22 października, o godz. 18.15, zapraszamy na otwartą debatę pt. „Czy dobrze wybraliśmy? O wolności w 25-lecie polskiej transformacji”. Podczas debaty dyskutować będą profesorowie Quentin Skinner (Uniwersytet Londyński) oraz Michael Freeden (uniwersytety w Oksfordzie i Nottingham) – dwaj spośród najwybitniejszych współcześnie teoretyków wolności.

W dniach 23-24 października (czwartek-piątek) odbywać będzie się natomiast międzynarodowa konferencja zatytułowana „Szkoły teoretyczne i podejścia metodologiczne we współczesnej europejskiej nauce o polityce. Perspektywa porównawcza”.

W konferencjach udział weźmie kilkudziesięciu badaczy polityki z Czech, Grecji, Niemiec, Polski, Rosji oraz Wielkiej Brytanii.